bestsellery, Książki

Książka zainspirowana problemami natury ludzkiej

Źródło wiedzy skryte w książce

Każda książka to bogate źródło wiedzy, z niego można czerpać inspiracje, pomysły, jakie wykorzystamy w codziennym życiu. I tego przykładem książka „Jak mniej myśleć” pisarki Petitcollin Christel. Jej dzieło literackie można nabyć w trzech wersjach, czyli:

– wydanie książkowe,

– ebook,

– audiobook.

Książka pod tytułem „Jak mniej myśleć” zawiera w sobie rady dla osób, które w nowoczesnym świecie nie mogą po segregować swoich myśli. Wyścig szczurów za życiem w luksusach, za pracą, za pieniądzem i rodziną powoduje czasami kompletny mętlik w głowie. Totalny chaos pomiędzy normalnym spokojnym życiem, a gonitwom za lepszym. Nieustanne nadgodziny w pracy, do tego ciągłe używanie telefonu komórkowego powoduje, że praca mózgu zostaje wykonywana na najwyższych obrotach. Stress tu nasilony, powoduje, że mamy wrażenie wyjedzonych pleców, lub ciężkich wbitych noży w nie. To jest właściwie stress, który nie odpuści dopóki nie nabierzemy dystansu do pracy. Robienie sobie częstych przerw, odchodzenie od tego co przez 8 godzin wykonujemy ograniczy mętlik w głowie. Warto też wyłączyć telefon mobilny od czasu do czasu.

Petitcollin zastosowała szereg rozwiązań, które umożliwią ograniczenie błędnego myślenia, co w efekcie poprawi nastrój. Pomoże wrócić na właściwy tor myślenia, wyciągnie efekty pracy na wyższy poziom myślenia.

Książka skierowana do osób zmagających się ze współczesnością

Książka „Jak mniej myśleć” skierowana przede wszystkim dla osób, które analizują każdy detal, każdy najdrobniejszy szczegół oraz dla osób, które są bardzo delikatne. Tego rodzaju osoby, czasami szukają pomocy by móc normalnie funkcjonować jak inni ludzie. Choć wydaje się im, że są dziwni, i nie czują się dobrze w swojej skórze w innym towarzystwie, to starają się szukać rozwiązania tej sytuacji. Nadzwyczaj inteligentni, bądź też mają tyle na głowie, że nie sposób nawet, aby mózg myślał w nocy. Choć to nic nowego, gdyż nasz mózg nieustannie myśli, nawet, gdy śpimy to on cały czas pracuje. Gdy już nawet problem ciężki, to należy cały czas brnąć w myśleniu, by rozwiązać ten problem, aż do końca, i nie zostawiać go na później.

Dzięki badaniom nad osobami, które mają problemy z nadzwyczaj inteligentnym myśleniem, zaistniało szereg rad by im pomóc. Rady zbite w jedną całość, pozytywny wydźwięk na przekór problemom, które są opisane i do nich dołączone odpowiedzi. Czytanie książek dotyczących problemów pomaga normalnie funkcjonować, umożliwia czytelnikowi na swój własny sposób uporać się z problemem.